На 96-ій сесії Венеціанської комісії обговорять новий проект закону України «Про прокуратуру». Свою попередню думку члени комісії висловили ще у вересні. Також, мають розглянути зміни до українського виборчого законодавства.

Президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо, на відкритті повідомив, що обговорення питання про українську виборчу систему, відбудеться трошки пізніше, аніж це є в порядку денному. Він пояснив це тим, що їм виявились необхідні додаткові консультації та обмін думками з представниками Мін'юсту України. Представляє його у Венеції заступник міністра юстиції Інна Ємельянова, та члени Комісії.

За словами члена Венеціанської комісії від України Сергія Ківалова, закон України «Про прокуратуру» є є одним із найбільш важливих і цікавих питань, які мають розглянути на сьогоднішній сесії. Генпрокуратуру України у представляє заступник генпрокурора пан Білоус.

«Експертна оцінка Венеціанської комісії за нашим проектом закону «Про прокуратуру» в цілому, позитивна, – зазначий Ківалов. – Проте там є моменти, які сьогодні нам належить обговорити і прийняти по них узгоджене рішення. Нам необхідно прибрати з документа всі шорсткості, переконатися, що він максимально відповідає кращим стандартам європейського права та прийняти закон у Верховній Раді. Це останнє з наших великих зобов'язань за судово-правової реформи перед Радою Європи».

Джерело: УНН