В Україні щорічно, 9 листопада відзначається День української писемності та мови. Православні християни ж в цей день вшановують пам'ять Преподобного Нестора Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

Про свято, історію та традиції дня української мови повідомляє Обозреватель.

День української писемності та мови свято було встановлено 1997 року указом президента України Леоніда Кучми на підтримку "ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства".

Свято було приурочено пам'яті українського літописця преподобного Нестора – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

Нестор Літописець був київським літописцем і письменником-агіографом. Він також є автором "Житія святих князів Бориса і Гліба та Феодосія Печерського".

За різними версіями, Нестор є упорядником або ж автором "Повісті временних літ". Помер і похований у Києво-Печерській лаврі.

У День української писемності та мови традиційно покладають квіти до пам’ятника Несторові Літописцю.

З 2000 року в цей день в прямому ефірі "Українського радіо" транслюють "Диктант національної єдності", який може написати кожен бажаючий.

Тако, під час свята стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Кожного року кількість учасників сягає понад 5 мільйонів з 20 країн світу.

Цього дня також відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які видаютьукраїномовну літературу, проводять регіональні тематичні конкурси тощо.

Нагадаємо, канадська провінція відмовиться від англійської мови