Його відзначають лідери караванів та інші учасники транспортних і суднових колон (далекобійники, команди торгових суден і екіпажі кораблів ескорту).

Це професійне свято заснувала в 1995 році Міжнародна асоціація з раціоналізації транспортно-вантажних операцій.

Дату святкування обрали не випадково: 24 вересня – день народження відомого британського мореплавця і навігатора 16-17 століть Вільяма Адамса. Вважають, що він був першим європейцем, який досяг берегів Японії.

За іншою версією, Міжнародний день караванника приурочений до закінчення Хіджри – свята на честь переселення пророка Мухаммеда і перших мусульман з Мекки до Медіни.

Саме слово «караван» спочатку означало групу людей, які подорожують разом , а також їх в’ючних тварин : верблюдів , коней , ослів. Як правило, торговці об'єднувалися таким чином для взаємної допомоги в небезпечній місцевості. Найвідомішим караванним маршрутом був Великий шовковий шлях, що з'єднував Китай з країнами Середньої Азії і відомий з 2 століття до нашої ери.

Згодом назва «караван» поширилася на колону транспортних суден, що перевозять вантажі на далекі відстані. Такі каравани активно використовувала, наприклад, Венеціанська торгова республіка.

Зараз караванами – вслід за криголамом – ходять судна по Північному морському шляху. Поширені також річкові каравани. Так називають кілька барж або плотів , які рухає один буксир.

Джерело: Сalend.ru