Уночі з 13 на 14 лютого в усій Польщі відбудеться спроба визначити кількість бездомних осіб.

Як повідомляє Польське радіо, такі акції проводяться раз на два роки.

В дослідженні з 8 на 9 лютого 2017 року нараховано 33408 безпритульних, у переважній більшості це були чоловіки.

Міністр родини, праці і соціальної політики Ельжбєта Рафальська повідомила, що цей захід проходитиме згідно з дотеперішніми принципами, у співпраці з осередками соціальної допомоги: «Ми отримаємо актуалізовані дані про те, чи кількість бездомних осіб у Польщі зростає, чи зменшується. Цьогорічна зима досі була відносно лагідною, але завжди слід пам’ятати, що найскладнішим є момент зламу, коли ми звикли, що є порівняно тепло, а вночі настає сильний мороз. Це дуже небезпечний період, тоді ми закликаємо всі служби бути дуже уважними».

В акції підрахунку бездомних візьмуть участь представники муніципальної охорони, поліція, працівники осередків соціальної допомоги та центрів кризового управління, неурядових організацій та волонтери. Вони перевірятимуть, зокрема, нічліжки, притулки для бездомних, садові альтанки, вокзали, будинки для матерів і вагітних жінок, лікарні та приміщення тимчасового утримання заарештованих.

Дані про число бездомних можуть бути використані при вирішенні суспільних проблем. Цього року відомство родини, праці і соціальної політики призначило 6 мільйонів злотих на програму «Подолати бездомність», що є доповненням обов’язків самоврядувань у сфері протидії безпритульності. Кошти з цієї програми можуть отримати неурядові організації та суб’єкти, яких статутна діяльність стосується сфери соціальної допомоги.