Як відомо в конкурсну програму увійшло 22 фільми. Журі на чолі з італійським режисером Нанні Моретті належить назвати володарів нагород за кращу жіночу і кращу чоловічу роль, кращий сценарій і кращу режисуру, а також вручити спецприз журі, гран-прі та головну нагороду - Золоту пальмову гілку за кращий фільм.

Крім того, у визначенні кращих також беруть участь модельєр Жан-Поль Готьє, режисери Андреа Арнольд, Александр Пейн і Рауль Пек, а також актори Хіам Аббасс, Емманюель Дево, Діана Крюгер і Юен МакГрегор.

На думку спостерігачів, абсолютних фаворитів цього року на фестивалі немає. Французька преса підтримує Іржу і кістку Жака Одіара. Згідно з опитуванням журналу Screen Daily, максимальне число балів у фільмів двох переможців минулих років: Любові Міхаеля Ханеке і За пагорбами Крістіана Мунджу. Крім того, непогані шанси на перемогу зберігає фільм Холі Моторс французького режисера Лео Каракса і Бруд американця Джеффа Ніколса.

Після роздачі призів буде показаний останній фільм нещодавно померлого французького режисера Клода Міллера під назвою Тереза Декейру за романом Франсуа Моріака.

Нагадаємо, в суботу були оголошені переможці паралельних програм: в найважливішій програмі Особливий погляд нагородили фільм Після Лусії мексиканського режисера Мішеля Франка. Головний приз конкурсу дебютів Cinefondation отримала з рук Жан-П'єра Дарденна москвичка Таїсія Ігуменцева; в Двотижневику режисерів нагородили чилійця Пабло Ларраіна з фільмом Ні.

Джерело: Кореспондент