Відповідне звернення Сокальська райрада прийняла на останній сесії, повідомляє Голос з-над Бугу.

«Ми, депутати Сокальської районної ради VI скликання, звертаємось з приводу проблеми нашого району – катастрофічного стану автомобільних доріг загального користування державного значення», йдеться у зверненні.

«Протяжність автомобільних доріг загального користування району становить 473 км. Обслуговуює дороги філія «Сокальський райавтодор», що належить до ДП «Львівський облавтодор» ВАТ «Автомобільні дороги України». Окремі ділянки доріг в районі, який має транзитне розташування і на території якого розташовані такі міста, як Червоноград, Великі Мости, Белз, Сокаль, Угнів, зношені і знищені вщент. Ямковістю та деформаціями покрито до 70 відсотків доріг.

Неодноразові обговорення проблеми стану автомобільних доріг загального користування на сесіях районної ради, звернення до Служби автомобільних доріг Львівської області, ДП «Львівський облавтодор» не дали жодних результатів. З року в рік плани ремонту доріг не виконують, фінансування зменшили. За останні 5 років для утримання і ремонту доріг Сокальського району з обласного бюджету виділено найменшу суму коштів, хоча протяжність доріг одна з найбільших в області.

Погодні умови, високий рівень підземних вод, в тому числі і в зв’язку з діяльністю та ліквідацією шахт, зимовий період призвели до ще більшого погіршення стану автомобільних доріг загального користування. Мешканці 116 населених пунктів району висловлюють велике невдоволення станом доріг. Вказані проблеми ускладнюються неможливістю органів місцевого самоврядування впливати, фінансувати та контролювати утримання та ремонт доріг. Звертаємось з пропозицією розробити механізм прийняття робіт по обслуговуванню та ремонту автомобільних доріг загального користування в межах територій із залученням представників органів місцевої виконавчої влади.

Сокальський район межує з Томашівським та Грубешівським повітами Республіки Польща і є привабливим для туристів. Державний історико культурний заповідник у м. Белзі внесений в перелік об'єктів придорожньої інфраструктури до Євро2012. Сокаль знаходиться на відстані 80 км від обласного центру. А Львів є місцем проведення фінальної частини Європи з футболу Євро2012. Тому стан доріг Сокальщини, як візитна картка району і України.

Просимо з розумінням віднестись до цієї проблеми і розглянути питання виправлення порядку фінансування на умовах рівномірного виділення бюджетних коштів на ремонт та утримання доріг державного значення загального користування», - наголошують депутати.