У деяких ліках є хімічні речовини, які проникають в епідерміс і можуть вступати в реакцію з ультрафіолетовими променями. Сонячне світло, що потрапило на таку змінену шкіру, може за лічені хвилини викликати опіки, алергію, посилену пігментацію.

Важливий нюанс: реакція на такі ліки непередбачувана. В одних людей вона не проявляється ніколи. У інших – постійно. Треті можуть півжиття не стикатися зі світлочутливістю, поки одного разу вона не вистрілить. До якої категорії належите ви, передбачити неможливо, пише Health.

Тому найкращий спосіб уникати неприємностей – не показуватися на сонці, якщо ви використовуєте небезпечні препарати.

З якими засобами не можна засмагати:

 1. Косметичні засоби з ретиноїдами та AHA-кислотами.
  Ці креми, сироватки і лосьйони допомагають позбутися від акне і їх наслідків, "стерти" зморшки, вирівняти рельєф шкіри, надати їй яскравість і здоровий колір. Але при цьому і ретиноїди, і AHA-кислоти мають яскраво виражений фототоксичний ефект.

Таким самим ефектом володіють також популярні аптечні лосьйони із саліциловою кислотою, які часто використовують у боротьбі з акне.

Сонце може завдати шкоди, якщо ви приймаєте знеболювальні.

 1. Популярні знеболювальні.
  Тут маються на увазі нестероїдні протизапальні препарати: ібупрофен, аспірин, напроксен, піроксикам, диклофенак. Парацетамол до цієї групи не належить.
 2. Деякі антибіотики.
  Явний фототоксичний ефект є в антибіотиків з групи тетрацикліну, хінолонів і фторхінолонів.
 3. Деякі ліки проти алергії.
  Мова про препарати на основі прометазину, цетиризину, дифенгидраміну. Взагалі, якщо ви приймаєте будь-який антигістамінний засіб, перечитайте список побічних ефектів: там може значитися світлочутливість.
 4. Деякі сечогінні.
  Особливо препарати на основі фуросеміду і гідрохлортіазиду.
 5. Деякі заспокійливі та антидепресанти
  Підніжку вашій шкірі може підставити будь-який препарат, тож уважно читайте інструкцію в розділі "Побічні дії".
 6. Препарати для лікування гіпертонії.
  Зокрема, ліки на основі гідрохлортіазиду або дилтіазему.
 7. Деякі безрецептурні вітаміни і БАДи.
  Особливо звіробій, він різко підвищує світлочутливість шкіри. Подібним ефектом володіє також ніацин – форма вітаміну В3.
 8. Деякі оральні контрацептиви й засоби на основі естрогену.
  Не всі, але знову-таки читайте інструкцію і будьте обережні, виходячи на сонце. Ваші друзі – капелюх, сонцезахисний крем і суворе дотримання правил безпечної засмаги.