Перший заступник голови фракції БПП у Верховній Раді Ігор Кононенко вважає, що проект Виборчого кодексу несе загрозу федералізації та схвалює мажоритарну систему.

Про це він розповів в інтерв’ю Сегодня.

Кононенко заявив, що не голосував у першому читанні за Виборчий кодекс, бо «є прихильником унітарної держави».

«Там закладені регіональні списки. Це відразу ж стимул для створення регіональних партій, потім піде федералізація країни. Я досить добре знаю історію Європи і приклад колишньої Югославії», – зазначив він.

Кононенко додав, що вважає заяви про корупцію в мажоритарній системі на виборах перебільшеними, а саму ідею з відкритими списками «хорошою, але який її вид підходить Україні – треба сідати та аналізувати».

«У Виборчому кодексі, який вже прийнято в першому читанні, є багато хороших речей. Але в регіональних списках я бачу небезпеку для України повторити шлях Югославії», – пояснив нардеп.

За його словами, реформування парламенту може відбутися за американською моделлю: у верхню палату обираються депутати від регіонів за мажоритарною системою, у нижню – за пропорційною системою з відкритими списками.

Зазначимо, що у 2014 році Петро Порошенко як кандидат у президенти та більшість народних депутатів у коаліційній угоді, під якою підписалися 302 парламентарі, пообіцяли виборчу реформу – відкриті списки, які вже 10 років рекомендують запровадити українські й міжнародні експерти. Ухвалити її мали ще у 2015 році, але це досі не зроблено.