Президент США Дональд Трамп встав на захист свого адвоката Рудольфа Джуліані після того, як в ЗМІ з’явилося повідомлення про те, що прокурори розслідують можливе порушення колишнім мером Нью-Йорка законів про лобіювання під час його діяльності в Україні.

Про це Трамп написав у Twitter, передає НВ. 

Трамп назвав Джуліані “легендарним знищувачем криміналу і чудовим адвокатом”. Він також додав, що “іноді Джуліані може здатися трохи грубим, але він також відмінний хлопець і чудовий адвокат”.

“Таке одностороннє полювання на відьом відбувається в США. Глибинна держава. Соромно!”, – написав Трамп.

Про розслідування Федеральних прокурорів Нью-Йорка щодо Джуліані писала газета The New York Times з посиланням на два джерела. Як сказано у матеріалі, слідчі вивчають, чи причетний він до відсторонення колишнього посла США в Україні Марі Йованович. Джуліані заперечує порушення закону зі свого боку, однак визнав, що він і його партнери працювали з українськими прокурорами для збору потенційно компрометуючої інформації про Йованович, а також про сина колишнього віце-президента Джозефа Байдена.

Нагадаємо, що колишній генеральний прокурор Юрій Луценко міг вплинути на усунення експосла США в Україні Марі Йованович із посади. За даними американських прокурорів, Луценко схиляв партнерів Рудольфа Джуліані Льва Парнаса та Ігоря Фрумана наполягати на звільненні Йованович.