У зв`язку з проблемами зі списками виборців сотні виборців стоять під судами та під ТВК, — відзначив сьогодні під час прес-конференції керівник Львівського обласного виборчого штабу Віктора Ющенка Петро Олійник.
“Серйозна проблема із списками виборців. Суди відмовлялись у 3-годинний термін вирішувати питання можливості голосування тієї чи іншої особи. Після втручання прокуратури суди почали працювати. Найбільше ця проблема характерна для Дрогобицького та Золочівського районів”, — сказав Петро Олійник.
На виборчій дільниці №78 120 виборчого округу виявилось, що станом на 11.00 до списку виборців невключені 150 осіб.
Також Петро Олійник розповів про інші порушення у ході голосування.
“На дільницях №34 та №17 молоді люди кидають у скриньку порожні бюлетені. “Ціна бюлетня 40-50-60 грн., ми не знаємо. Вони хочуть запустити так звану карусель”, — відзначив Петро Олійник.
“Деякі дільниці на 10-15 хв. запізнились з відкриттям. Так у 117 виборчому округу на дільниці №35 спостерігачі від Януковича заставили перераховувати виборчі бюлетені, і відповідно дільниця затрималась на 15 хвилин із відкриттям”, — наголосив Петро Олійник.
За словами Петра Олійника, “на дільниці №25, згідно з законодавством, портрети кандидатів у президенти розвісили у алфавітному порядку. Так вийшло, що плакат Віктора Ющенка напроти людей, які заходять голосувати. Під жорсткою командою народного депутата України Ігоря Шурми керівництвом ДВК портрет Віктора Ющенка був перевішаний”.
Петро Олійник зауважив, що “дана команда стартувати з самого ранку складати акти спостерігачами від Януковича. Бланки актів вже є, вони тільки заповнюють порушення. Говорять, що 150 доларів коштує один акт. Акти дійсно потоком пішли. Штампуються один за одним акти”.
Петро Олійник додав, що “у 124 виборчому окрузі, у с. Куликів Жовківського району у голови виборчої дільниці №66 викрали 97 відкріпних посвідчень. Ми вже знайшли ці талони. На дільниці №33 по цим талонам вже проголосувало декілька осіб. На дільниці №51 117 виборчого округу по цим відкріпним талонам проголосували 2 особи”.
“Планова акція йде по Західній Україні. Умільці, почули по телевізору, що Михайло Бродський знімає свою кандидатуру. І наприклад, у Камняко-Бузькому районі голова комісії ТВК від Кривобокова дав команду про проштампування навпроти прізвища бюлетні, там де є Бродський. І машина пішла: Стрийський район, Борислав, Жидачівський район тощо”, — сказав Петро Олійник.