“Важко працювати, коли навколо тебе кадри корумповані, аморальні, які насаджаються не з метою покращання економічної могутності держави, а заради меркатильних цілей. Я веду мову про секретаря РНБО, в руках якого зосереджена вся кадрова влада в державі, він є не чесним політиком, а бізнесменом мільйонером. Сім'я Порошенка вчиняє на своїх підлеглих територіях шантаж, підкуп, силовий та аморальний пресинг над громадянами країни.” Так розпочав свою промову Микола Мельник з фракції Соціалістичної партії України на пленарному засіданні сесії ВР 24 червня.

Він зазначив, що коли “один із громадян жертва порошенкіського свавілля, вирішив звернутись до Порошенка-батька, щоб викликати в нього співчуття. "Олексію Івановичу, не можна діяти силовими методами, це ще не лише не демократично, але й не гуманно, аморально. Хіба вам на Україні мало землі, я поніс великі затрати, ви ж мене пускаєте з торбою по світу", звертається він до батька. Твій батько відповідає: "Слухай, хлопчику", грізно, зверхньо і з позиції переможця, кидає образливо у вічі жертви батько шановного сина, "ми прийшли до влади не для того, щоб гратись з тобою, а забрати все, що є". Таких прикладів можна наводити сотні. Я вже не встигаю сказати за тіньову економіку, яку створили навколо себе Порошенко і про приватизацію, то буде пізніше.”

Також він звернувся з проханням до Президента України з питанням у кого шукати захисту від свавілля сім'ї Порошенків: “Невже повернулись часи, коли потрібно усвідомлено йти до нього в некрути та кріпатство. Вікторе Андрійовичу, пора вам рішуче виконати обіцяне, розірвати бідність із владою, народ чекає. Бізнесмени нехай займаються бізнесом, політики політикою. Порошенко поза політикою не страшний, ... сім'ї і Порошенків, бідність і політика - це критична маса у владі, яка може розродитись повною новою помаранчовою революцією.”

“Але щоб покінчити із корупцією, вам, Вікторе Андрійовичу, необхідно розірвати зв'язок бізнесу і з політикою, і лише в такому сенсі можна позитивно позначитись на економіці і установиться здоровий політичний клімат в державі.” – підсумував народний депутат.

rada.gov.ua