Львівський обласний комітет СПУ звернувся до голови Львівської ОДА Олександра Сендеги з проханням вжити заходи і припинити свавілля з боку міського голови Самбора Тараса Тершовчина по відношенню до громадян міста. Про це йдеться у заяві, текст якої є у розпорядженні „Контекст-медіа”.
Соціалісти також підтримують звернення керівника Львівського обласного виборчого штабу Віктора Ющенка Петра Олійник до громади Самбора, в якій висловлено підтримку їх діям по достроковому відкликанню Тершовчина з посади міського голови за негідну поведінку.
30 серпня довірена особа кандидата в президенти України Олександра Мороза у 122 в. о. Ніна Гончарова була фізично виставлена з кабінету міського голови Самбора Тершовчина, до якого вона прийшла, щоб доповісти про незадовільний стан харчування дітей у дитячих дошкільних закладах та безпідставну затримку зарплати працівникам дитячих та медичних установ Самбора протягом двох останніх місяців.
Така поведінка держслужбовця Тершовчина надалі неприпустима. Вона принижує статус міського голови Самбора, ― зазначено у зверненні.
Перший секретар ЛОК СПУ Євген Таліпов зазначив, що протягом довгого часу „діти голодують у дитсадочках Самбора, не було ні хліба, м’ясо та рибу давно не бачили”. Це сталося тому, що міська влада не забезпечила і не виділяє із бюджету гроші на харчування. Згідно нормативів, у дитсадочках 70% коштів на харчування забезпечує міська влада, а 30% ― батьки. „Я особисто знаю 9 садочків у Самборі, в яких спостерігається така ситуація”, ― зазначив Євген Таліпов.
У серпні коаліція „Сила народу” рекомендував керівництву ЛОО КУН припинити членство Тараса Тершовчина у партії, а громаді Самбора ― відкликати Тершовчина з посади міського голови. Про це йдеться у заяві Координаційної ради Коаліції „Сила народу” на Львівщині за підписом керівника Львівського обласного штабу Віктора Ющенка Петра Олійника.
20 серпня міський голова Самбора Тарас Тершовчин на порозі власного кабінету штовхнув медсестру, внаслідок чого вона отримала струс мозку. Самбірський міськрайвідділ УМВСУ у Львівській області наразі проводить допит свідків інциденту, адже Тарас Тершовчин стверджує, що жінка сама вдарилися і він до цього ніяк не причетний.
У вересні 2003 року Львівська обласна політрада “Нашої України” відмежувалася від персони Тершовчина. З аналогічною заявою виступила й самбірська політрада блоку “Наша Україна".
Тарас Тершовчин ― міський голова Самбора. Обраний на цю посаду у 2002 році за підтримки „Нашої України”. Член КУН.