Половина американців підтримує оголошення імпічменту та відставку Дональда Трампа. Це дані нового соцопитування компанії SSRS, яке було проведено на замовлення каналу CNN.

Зазначається, що соціологічна похибка становить 3,7%. Проводилось опитування з 17 по 20 жовтня.

Дослідження цієї компанії, проведене в кінці вересня, вказувало на те, що відставку підтримували 47% громадян США.

Також стало відомо, що проти імпічменту виступає 43% американців, і ще 7% не має чітко сформованої думки з цього приводу.

Ось як розприділились політичні вподобання американців: за відставку президента виступає 86% виборців Демократичної партії, 50% незалежних виборців та 6% прихильників республіканців.

Попередні опитування інших компаній також вказували на високу підтримку відставки Дональда Трампа. За даними каналу FOX News, який традиційно підтримує республіканців, “за” імпічмент Трампа на початку жовтня виступало 51% громадян США, в той час як 40% були “проти”.

Паралельно своє опитування провели New York Times. Однак видання вирішило зосередитись на дослідженні думки у так званих “штатах-гойдалках”. Тобто тих штатах, де прихильників обох партій є приблизно порівну, і ні демократи, ні республіканці не мають чіткої підтримки більшості. Населення цих штатів голосує по-різному, тож результат виборів багато в чому залежить саме від них. Дослідники коледжу Сієнна, які провели опитування на замовлення New York Times, опитали людей у шести штатах: Пенсильванії, Північній Кароліні, Вісконсині, Мічигані, Флориді та Арізоні.

За їхніми даними, у цих штатах 50% людей виступає за розслідування Конгресу щодо імпічменту, але саму відставку президента підтримує менше – 43%. Водночас проти відставки Трампа виступає 53% виборців, ще 4% не визначились.

На дослідження New York Times у своєму твіттері відреагував Дональд Трамп. Він процитував ведучого FOX News Браяна Кілмейде: “Думаю, дуже показовим було опитування The New York Times. Приблизно з різницею в 10 відстотків респонденти у вирішальних штатах виступають проти імпічменту президента, і якщо спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі не враховує цього, можливо, вона таки є політиком третього сорту (так Ненсі Пелосі раніше назвав Трамп) “.