Громадська організація „Союз українок” прийняла звернення до народних депутатів України, керівників партій та виборчих блоків з вимогою вжити усіх заходів для припинення цькування дружини Віктора Ющенка Катерини Чумаченко.
Про це повідомила сьогодні на прес-конференції голова ЛОО „Союз українок” Ольга Пастушенко.
Звернення підтримали учасники науково-практичної конференції „Український жіночий рух на зламі тисячоліть” та урочистої академії, яка проходила у Львові.
„Матері та жіночі організації висловлюють протест проти тероризування та щоденним брутальним звинуваченням у ворожості до українського народу та „шкідливому американському впливу” на свого чоловіка Катерини Чумаченко. З екранів Першого національного каналу та з радіомовлення устами підставного кандидата в Президенти України Романа Козака — так званого Голови ОУН в Україні, щоденно ведеться деструктивна атака на матір трьох малолітніх дітей, яка годує п’ятимісячне немовля. Це великий гріх. Це — злочин. Це порушення Конвенції ООН та законів усіх цивілізованих країн про права матері і дитини на безпечне життя. У ганебному цькуванні Катерини Ющенко проявляють подиву гідну одностайність представники начебто полярних політичних орієнтацій: українофоб Базилюк і невідомо ким підтримуваний ультра „націоналіст” Козак, майстер провокацій Корчинський”, — зазначено у тексті звернення.
Союзянки звертають увагу на те, що Катерина Чумаченко „зробила багато корисних справ для народу на ниві відродження української культури, освіти, турботи про здоров’я дітей-сиріт екологічно забруднених областей України (Київщини, Чернігівщини, Донеччини, Луганщини, Дніпропетровщини та ін.
Катерина Чумаченко — українка, батько з Донеччини, а мати — з Київщини.
Всеукраїнська недержавна громадсько-просвітницька організація „Союз українок” нараховує 16 тис. членів.