В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун  розповіла, що впливає на запах тіла, та як з цим боротися.

Про це вона написала на сторінці в Facebook

За її словами, на запах впливає не лише висока температура повітря, а ціла низка факторів – наш раціон, гормони, генетика, емоційний стан, види бактерій, які живуть на шкірі та косметичні засоби, якими ми користуємося.

Як пише Супрун, на нашій шкірі є потові екринові, потові апокринові та сальні залози. Екринові потові залози активно працюють під час фізичних навантажень, та коли нам спекотно. Цих залоз найбільше, і вони відкриваються безпосередньо на поверхню шкіри.

“Протоки апокринових залоз відкриваються у волосяний фолікул. Ці залози починають активно працювати в період статевого дозрівання. Розташовані вони досить локально – у пахвових зонах, у зоні паху та навколо сосків. Вони ж активуються, коли ми переживаємо стрес, цим самим спричиняють так званий “емоційний піт”, – зазначає вона.

Як в результаті кожен із факторів впливає на наш запах. Зокрема, це генетика.

“Є докази, що близнюки навіть мають однаковий запах. Також відомо, що привабливість чи непривабливість нашого запаху для протилежної статі частково пов’язана зі ступенем спорідненості генів MHC (гени головного комплексу гістосумісності). Тобто ми схильні надавати перевагу запахам представників протилежної статі, які з нами менш генетично споріднені. А це – еволюційна передумова для сильнішого та здоровішого потомства”, – йдеться в повідомленні.

Також впливає раціон. “Продукти із високим вмістом сірки (цибуля, часник, кольрабі чи навіть броколі) можуть негативно впливати на запах тіла. Це залежить передусім від кількості спожитого продукту та від особливостей метаболізму. Алкоголь, велика кількість вуглеводів та спецій також роблять запах поту більш неприємним та інтенсивним”, – пише Супрун.

Впливати на запах може гормональний статус та емоційний стан. Зокрема, високий рівень стресу підвищує потовиділення. Залежно від емоційного стану людина також може пахнути по-різному – чи то “щастям” чи то “страхом”.

Крім цього, на запах у жінок може впливати від прийому гормональних контрацептивів чи дня циклу. Також, впливають бактерії та мікроорганізми. За словами Супрун, вони живуть не лише на поверхні, а й у верхніх шарах нашої шкіри. Їх там багато і вони дуже різні. Найчастіше в пахвах трапляються стафілококи та коринебактерії. На їхнє різноманіття впливають наші гігієнічні звички та застосування косметичних засобів, в тому числі, антиперспірантів. Внаслідок цього, різноманіття бактерій біднішає, простіше кажучи – залишаються ті, які можуть “витримати” дію засобів. Дослідження свідчать, що солі алюмінію з антиперспірантів можуть потрапляти в кров. Але в дуже малій кількості – а саме близько 2-3% від всього того алюмінію, який надходить в нашу кров із кишківника зі звичною для нас їжею за нормальних умов і за такий самий час.Тому з цього приводу не варто перейматися.