Депутати Львівської міської ради гостро розкритикували мера Львова Андрія Садового за нецільове використання коштів громади у час епідемії коронавірусу, зокрема за шалені премії чиновникам.

Про це вони розповіли в ефірі Народного толк-шоу 14 квітня.

Зазначимо, Львівський міський голова Андрій Садовий заявив, що з приходом епідемії коронавірусу перевів мерію у режим “дуже серйозної економії” і скоротив витрати на чиновників. А після цього — вчергове виписав сотні тисяч гривень премії собі та своїм заступникам.

Лідер фракції “ЄС” Петро Адамик наголосив: “Якщо він вважає, що він ці гроші заробив, – це на його совісті”.

При цьому додав: “Садовий казав, що він через пів року вже мером не буде, а поводиться так, ніби тратить гроші на те, що зрозуміти, що громада хоче від нього почути”.

Зазначимо, Садовий під час пандемії списав 160 тис. грн з бюджету на дослідження свого рейтингу.

“Садовий ресурсом громади хоче, напевно, виграти четверті вибори мера Львова” – наголосив Адамик.

Зі свого боку депутат від ВО “Свобода” у ЛМР Андрій Рікота зазначив: кошти міста, які можна скерувати на медицину, на боротьбу з коронавірусом, а також економічними наслідками пандемії, ЛМР витрачає на тістечка, розвиток туризму ЛКП, яке зараз не працює та інші речі.

“Зараз витрати міської ради виглядають на спекуляцію та нецільові видатки”, – наголосив Рікота.

І додав: “Про премії до зарплат чиновник я взагалі мовчу. Бо ми бачимо приклади інших міст, де чиновники навіть від зарплат відмовляються”.

При цьому депутат каже: “Бізнес допомагає місту боротися з епідемією, тому чиновники також мали б долучитися і допомогти місту. Натомість ми бачимо тут зловживання щодо витрат. Тому треба буде зробити ревізію постфактум і, я думаю, ми побачимо багато цікавого”.

До слова, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків у толк-шоу зізнався: за квітень він, його заступники та начальники управлінь міськради не отримують заробітних плат.

“Ми ухвалили таке рішення. Вони працюють за власний рахунок і не отримують зарплати”, – наголосив Марцінків.