Команда професійних спелеологів і фотографів дослідила цю печерну систему і зробила перші фотографії цього дива природи.

Прихована система печер отримала назву Ер Ван Донг. Фотограф і спелеолог Роббі Шоун з Манчестера був членом команди з 15 дослідників, які і виявили печеру в ході місячної експедиції. Він розповів, що деякі з печер раніше використовували шахтарі, принаймні, в недалеких від входу районах, але ніколи не вивчалися.

У верхній частині печери постійно висить шар хмар і туману. Хмари потрапляють всередину через невеликий отвір і висять в 250 метрах над підлогою, оскільки не можуть покинути печеру тим же шляхом. Крім того, волога всередині печери служить джерелом випарів - крапельки води піднімаються вгору у вигляді пари і вносять свою частку у створення хмар.

Загальна площа печер, включаючи Залу хмарної драбини - близько 51 000 кв. м, в деяких великих печерах течуть річки і є рослинність.

Велика частина печер важкодоступна, до деяких можна потрапити, тільки пропливши значну відстань під водою, а для входу в інші знадобиться мотузка, тому що вхід являє собою вузький спуск з вертикальними стінами.

Джерело: ФотоТелеграф