Про це повідомив прес-секретар Президента Святослав Цеголко.

«Ще одна ознака російського сліду в нападі на Генеральне консульство Польщі в Луцьку. Російські спецслужби спробували від імені України організувати увечері телефонну розмову з Анджеєм Дудою. Так звані «пранкери» не знали, що розмова вже відбулася, а канцелярія Президента Польщі в постійній координації з Адміністрацією Президента України», - зазначив Цеголко.

 

Нагадаємо, як писав «Вголос» Президент Петро Порошенко доручив посилити охорону іноземних дипломатичних і консульських установ після сьогоднішнього обстрілу Генконсульства Польщі в Луцьку.

Повідомлялося, сьогодні вночі, близько 00:30, у Луцьку невідомі обстріляли будівлю Генконсульства Польщі, що на вулиці Дубнівській 22б.  У результаті стрілянини пошкоджено дах будівлі Генконсульства. Вибух був достатньо сильним: від нього спрацювала сигналізація банку, розташованого неподалік.

Консул Республіки Польща у Луцьку Кшиштоф Савіцкі заявив, що нічний напад на приміщення консульства був терористичним актом.

У зв’язку з нічним обстрілом Генконсульства у Луцьку МЗС Польщі викликало посла України Андрія Дещицю. 

Служба безпеки України підозрює Росію у причетності до нічного обстрілу Генконсульства Польщі в Луцьку.

Водночас, сьогодні, 29 березня, група молодиків влаштувала провокацію на Львівщині. Невідомі тримали у  руках плакати з антиукраїнськими гаслами написаними польською та українською мовою: «Ні! Геноциду Поляків», «Поляки наші брати» тощо.

Польські консульські установи, розташовані в Україні, сьогодні не працюють.

 

 «Вголос»