Спецслужби Великої Британії, Німеччини та Франції вважають, що за отруєнням лідера російської опозиції Олексія Навального стоїть ФСБ.

Про це пише The Guardian з посиланням на свої джерела.

Цю інформацію негласно підтвердили розвідки Британії, Франції та ФРН.

Співрозмовники видання стверджують, що операція була розроблена для того, щоб змусити опозиціонера покинути Росії.

Зокрема, у лондонському розслідувальному відділі центру Досьє зауважили, що вибір нервово-паралітичної речовини з групи “Новачок” не був випадковим.

Вони вважають, що саме ФСБ контролює виробництво найрізноманітніших отруйних речовин, багато з яких світу невідомі.

Крім того, вони додали, що якби у російських силовиків була ціль вбити Навального, вони б це зробили.

Нагадаємо, що Навального отруїли 20 серпня 2020 року у російському Томську.

Наразі політик перебуває на лікуванні в Німеччині.

Читайте більше актуальних новин України та світу:

  • Президент Франції Еммануель Макрон і британський прем’єр-міністр Борис Джонсон звернулися до Росії з вимогою пояснити, яким чином був отруєний російський опозиціонер Олексій Навальний.
  • Голова комісії Ради Федерації РФ щодо захисту державного суверенітету Андрій Климов заявив, що отруєння опозиційного політика Олексія Навального будуть розглядати як втручання у внутрішні справи Росії.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу висловив переконання, що НАТО прагне повернутися до протистояння з РФ, як за часів холодної війни.
  • Європейський Союз та Міжнародна організація із заборони хімічної зброї вказали, що отруєння російського опозиційного діяча Олексія Навального нервово-паралітичною отрутою розглядатиметься як застосування хімічної зброї.
  • Канцлер Німеччини Ангела Меркель вперше прокоментувала заяву німецьких фахівців щодо отруєння російського опозиціонера Олексія Навального речовиною з групи “Новачок”