Зокрема, вони встановили, що переважна частина користувачів Мережі дотримується правил пристойності. Стаття вчених з'явилася в журналі Scientific Reports.

В рамках дослідження учені аналізували спілкування користувачів в мережах IRC (Internet Relay Chat) - однієї з найстаріших систем (для переважно групового спілкування) в реальному часі. Дослідники протягом 42 днів відстежували повідомлення в 20 каналах. Тематика спілкування була найрізноманітніша - музика, спорт, бізнес, політика та інше.

Усього вчені проаналізували 2,5 мільйонів повідомлень за різними тематиками від більш ніж 20 000 користувачів. Вченим вдалося виявити, що багато закономірностей, відомі для інших типів спілкування, працюють і в IRC. Зокрема, наприклад, під час розмови час між послідовними повідомленнями конкретного користувача веде себе як обрізана експонента з показником мінус 1,53.

Крім того, вчені встановили, що незважаючи на майже поголовну анонімність спілкування в каналах IRC, велика частина користувачів дотримується правил пристойності. Так, близько 85 відсотків усіх повідомлень носила нейтральне або позитивне емоційне забарвлення. При цьому, групи, в яких спілкування протікало в подібному ключі, зберігали позитивний або нейтральний настрій протягом багатьох тижнів.

Питання спілкування в інтернеті в даний час є предметом активних досліджень. Так, наприклад, німецькі вчені з Берлінського університету імені Гумбольта і Гетингенському університету встановили, що великий шрифт викликає більш сильний емоційний відгук у людини, ніж дрібний. Цей ефект, в свою чергу, тісно пов'язаний зі звичкою користувачів використовувати заголовні букви. Зазвичай це називають неформальним терміном капслок, за назвою відповідної клавіші.

Джерело: Lenta.ru