Поштовхом для безстрокової акції протесту під час нинішніх президентських виборів у Республіці Білорусь може стати відмова Центральної виборчої комісії реєструвати Віктора Бабарико та Світлану Тихановську кандидатами у президенти

Про це заявив координатор переслідуваної владою громадянської кампанії “Європейська Білорусь” Дмитро Бондаренко, повідомляє  Хартыя’97.

ЦВК Білорусі призначив розгляд питання щодо реєстрації чи не реєстрації кандидатів на 14 липня – останній з можливих днів згідно із чинним білоруським законодавством.

“Гадаю, що в разі нереєстрації Тихановської та Бабарико усі політичні процеси в Білорусі прискоряться в рази. Білоруси масово вийдуть на вулицю, вимагаючи реєстрації своїх кандидатів. А ми знаємо, що свої підписи за них поставили щонайменше 600 тис. людей, а рейтинг у Лукашенка ніякий”, – заявив Бондренко.

Він також заявив, що на Лукашенка чекають нові санкції.

За його словами, якщо Лукашенко спробує задіяти силовий варіант і, як він вже публічно погрожував, застосувати середньоазіатський досвід, “його спіткає доля Чаушеску”.

“Військові і силовики в цьому випадку з ним не панькатимуться, бо ж знають, що отримають повну підтримку народу”, – сказав він.

Бондаренко також висловив думку, що зміна влади в Білорусі буде “лише корисною для усіх суспільних прошарків,  у тому числі для силовиків і чиновників”.

“Саме тому з’явилися такі кандидатури, як Валерій Цепкало і Віктор Бабарика: практично це прояв номенклатурної змови і змови силовиків проти Лукашенка”, – додав він.

Нагадаємо, Лукашенко має намір змінити конституцію Білорусі.