За сюжетом режисера Анатолія Сачивка, кліп радше нагадує короткометражку, в якій зображується, як у світ людей вторглися прибульці, які намагаються зламати звиклий спосіб життя та завоювати планету, повідомляє «5 канал».

За словами співачки, творчий задум відео – не прив'язуватися лише до теми депортації кримських татар, а розширити трактування особистої трагедії, узагальнити історію страждань.

Джамала стверджує, що кожен глядач зможе трактувати зміст на свій лад, додумувати та розширювати його.

 

Зйомки кліпа розпочались ще на початку літа. Локацією стала покинута військова база на горі Томатик у Буковинських Карпатах із реальними фантасмагоричними декораціями у вигляді куль, труб, зруйнованих приміщень.

Співачка розповіла, що творчій групі довелось три дні працювати в холоді та під безперервною зливою. Однак, такий екстрим лише додав реалізму.

«Сама природа розпорядилася так, аби в наших очах, в наших жестах був цей біль. Все ж нам було холодно, голодно по-справжньому, розумієте? Тут не було жодного граму гри. Я падала на траву, мене заливало, я лежала у тій багнюці», – згадує роботу над кліпом Джамала.

Нагадаємо, пісня «1944» принесла Джамалі перемогу на конкурсі «Євробачення». Тож за правилами конкурсу, у 2017 році він пройде у Києві.