«Ми втратили Великого Українця. Людину, життя якої було наповнене любов’ю до рідної землі, справжнім патріотизмом, який наповнює душу величавою гордістю за рідний народ. Нацистські репресії, більшовицькі концтабори – жодна тоталітарна система не змогла упокорити дух українця, для якого внутрішня свобода була найбільшою цінністю. З гідністю пройшовши тяжкі життєві випробування, Ярослав Дашкевич став найвидатнішим українським істориком сучасності. Його праці - глибокі та  філософські, залишаться  дороговказом для багатьох поколінь українців, бо в них міститься невичерпне джерело знань про справжню  історію України та її відданих синів.Ним по праву буде вічно гордитися моя рідна Перемишлянщина.

Гідний син своїх батьків – хорунжої Українських січових стрільців та Української Галицької армії Олени Степанів та генерала-хорунжого армії УНР Романа Дашкевича, прославив моїх земляків у віках.

Аристократ духу, чесна та принципова людина - так кажуть про Ярослава Дашкевича усі, хто мали честь його знати.   Переконаний, світла пам’ять про цю величну постать житиме в серцях наших дітей, в пам’яті нашого народу.

З глибоким сумом,
Петро Писарчук»