ДБР відкрило кримінальне провадження за фактом можливо неправомірних дій поліцейських, які могли знати про підготовку вбивства бердянського активіста, ветерана АТО Віталія Олешка (позивний “Сармат”).

Про це написала перший заступник директора ДБР Ольга Варченко на своїй сторінці Facebook.

“Сьогодні відкрили кримінальне провадження за фактом можливо неправомірних дій поліцейських, які, ймовірно, знали про підготовку вбивства Віталія Олешка (позивний “Сармат”) – громадського активіста і ветерана АТО, однак приховали цей факт і не попередили його”, – йдеться у повідомленні.

За її даними, кримінальне провадження зареєстровано за фактом приховування особливо тяжкого злочину (ст. 396 Кримінального кодексу України) і зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 364).

Варченко зазначила, що під час досудового розслідування слідчим необхідно з’ясувати, чи дійсно співробітники Національної поліції знали про підготовку вбивства активіста. “Про це можуть свідчити записи телефонних розмов підозрюваних у вбивстві, які були в розпорядженні правоохоронців. Однак вони не вжили передбачених законодавством заходів, щоб попередити цей злочин”, – зазначила вона.

Нагадаємо, позивний “Сармат” був застрелений з обрізу мисливської рушниці 31 липня 2018 року в центрі Бердянська Запорізької області. Правоохоронці затримали п’ятьох підозрюваних у вбивстві Олешка – чотирьох у Василівці Запорізької області, ще одного – в Бердянську. 1 липня 2019 року завершено розслідування щодо 11 підозрюваних у вбивстві Олешка. В кінці липня Бердянський міськрайонний суд почав судове слухання.

Як писав “Вголос”, народні депутати України Олександр Пономарьов та Сергій Валентіра не з’явилися на допит в межах розслідування кримінального провадження щодо вбивства бердянського активіста Віталія “Сармата” Олешка.