Про це довготерміновий спостерігач Громадської мережі «Опора» Юрій Танасійчук розповів під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент «Вголосу».

Юрій Танасійчук зазначив, що порушення виборчого законодавства, які зафіксували спостерігачі, загалом не впливають на загальні результати волевиявлення громадян.

«З дрібних порушень найпоширенішими стало те, що у окремих ДВК людина могла двічі проголосувати. Також були випадки невідповідності документів, за якими людина може отримати бюлетень. З унікальних порушень – це те, що Червонограді члени ДВК, які вийшли із скринькою для голосування за місцем проживання, отримавши 20 бюлетенів, забули вільні бюлетені вдома у третього виборця. Сім’я цього виборця виявилась достатньо свідомою і всі 17 бюлетенів віднесла у Дільничну виборчу комісію», – розповів  довготерміновий спостерігач.

Він додав, що до унікальних випадків можна зарахувати ситуацію у 120 та 118 округах, де переплутали братів Дубневичів і на Ярослава Дубневича не було інформаційних плакатів.

«Наша увага особливо була прикута до 123 округу (Миколаївський, Перемишлянський, Золочівський район та місто Новий Розділ), оскільки там була доволі жвава, десь навіть агресивна кампанія мажоритарників Лідії Котеляк і Тараса Батенка. У ніч на неділю у місті Перемишляни було зафіксовано факт, коли приміщення дільничних виборчих комісій зовні повністю були заклеєні плакатами з агітацією Тараса Батенка. Є припущення, що це було зроблено конкурентами цього кандидата, бо вранці штаб Батенка дуже активно усе знімав, щоб не було складено актів та скарг», – сказав Юрій Танасійчук.

Координатор спостереження за виборами ГМ «Опора» Наталія Радиш додала, що у Стрию член комісії проголосувала двічі: одного разу вранці за власними бюлетенями, а другий раз під кінець голосування, отримавши чужі бюлетені в свого колеги.

Як писав «Вголос», по Україні явка на позачергових виборах до Верховної ради України склала 51,7% і є найнижчою у порівнянні із останніми кількома виборами у нашій країні.