Як передає кореспондент ВВС Бетані Белл, зараз військові експерти повертаються до Херсона, де вони провели ніч після попередньої невдалої спроби потрапити на півострів, і планують ще спробувати у суботу.

Напередодні групу неозброєних спостерігачів ОБСЄ зупинили люди зі зброєю на блокпосту у Криму.

Спостерігачам вдалося минути блокпост, який охороняють українські війська, підпорядковані київській владі, проте на другому пункті, який охороняють озброєні люди без розпізнавальних знаків, їх зупинили.

Раніше повідомляли, що ОБСЄ на прохання Києва направила до Криму групу беззбройних міжнародних спостерігачів у складі 35 людей - представників Великої Британії, Угорщини, Німеччини, Данії, Ірландії, Канади, Латвії, Литви, Норвегії, Польщі, Словаччини, США, Туреччини, Фінляндії, Франції, Чехії, Швеції та Естонії.

У штаб-квартирі ОБСЄ у Відні, передає кореспондент ВВС, «переважно» підтримують необхідність запровадження довгострокової моніторингової місії в Україні. Втім, за словами однієї делегації, для проведення такої місії немає інструкцій - це делегація з Росії.

Довгострокова місія ОБСЄ складалася б зі значно більшої кількості людей, ніж нинішня невелика команда, але рішення з цього приводу мають підтримати усі члени організації, в тому числі і Росія.

Українська сторона намагається залучити інституції ОБСЄ до вирішення нинішньої кризи у Криму. Цю ідею підтримують США.

Нагадаємо, 5 березня у Криму викрали спецпосланця ООН Роберта Серрі. Його відпустили через три години, після того, як Роберт Серрі пообіцяв покинути півострів

Джерело: ВВС-Україна