Верховна Рада підтримала законопроект щодо спостереження за виборчим процесом в Україні № 9524. За таке рішення проголосували 232 народні депутати.

Про це повідомляють УНН.

“Закон проекту пропонує встановити, що офіційним спостерігачем на виборах Президента України, народних депутатів України та місцевих виборах не може бути: особа, яка є громадянином (підданим) держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом; особа, пропозиції щодо якої ініційовані або внесені державою, визнаною Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом”, — йдеться у повідомленні.

Крім того, за інформацією Служби зовнішньої розвідки України, Росія планує втручатися у вибори, передбачивши на роботи спецслужб РФ по втручанню у вибори в Україні близько 350 мільйонів доларів США.

Нагадаємо, МЗС України запевнило, що місія Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ може бути успішною і без спостерігачів із Росії.

Раніше Курт Волкер заявив: “Це нормально, що на виборах будуть присутні російські спостерігачі. Україні необхідна присутність на виборах спостерігачів від Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, оскільки можуть виникнути питання щодо легітимності виборів”.

Також “Вголос” писав: в ОБСЄ пояснили участь росіян у якості міжнародних спостерігачів на виборах в Україні.