У Міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що глава країни-агресора Володимир Путін використовує "пропагандистські послання" сталінської епохи, щоб спотворити історію Другої світової війни.

Про це повідомляється у заяві МЗС, опублікованій на офіційному сайті міністерства.

Мова йде про слова Путіна, сказані під час його преконференції 19 грудня. Тоді президент РФ сказав, що Польща "сама взяла участь у поділі Чехословаччини", а радянські війська увійшли в Польщу після того, як "польський уряд втратив контроль над своїми збройними силами і за тим, що відбувається на території країни".

У МЗС Польщі прокоментували, що заява Путіна являє собою хибну картину подій, він використовує "пропагандистські послання" сталінської епохи. Також у відомстві додали, що російський президент підриває спільну роботу російських і польських істориків.

Крім того, у зовнішньополітичному відомстві відзначили, що після відновлення незалежності в 1918 році Польща прагнула вибудовувати нормальні відносини як з Німеччиною, так і з СРСР. Проте Радянський Союз зробив "прямі кроки", щоб розв'язати війну, а зробив він це за погодженням з Німеччиною після підписання пакту Молотова-Ріббентропа і секретного протоколу до нього.

У підсумку більше половини території довоєнної Польщі опинилася під окупацією СРСР, жертвами радянських репресій стали 566 тисяч осіб (вбиті, арештовані або депортовані).

Нагадаємо, що відома українська ведуча запропонувала подарувати Путіну “голуба з л.йна”.