Херсонський суду залишив під вартою Микиту Грабчука, якого підозрюють у замаху на виконувачку обов’язків, керуючого справами виконкому Херсонської міської ради Катерину Гандзюк.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Слідчий суддя ухвалив … продовжити строк тримання під вартою підозрюваного Грабчука Микити Олександровича в межах строку досудового розслідування, а саме до 3 грудня 2018 року включно. Встановити строк дії ухвали до 3 грудня 2018 року включно”, – йдеться в ухвалі суду, яку зачитав на судовому засіданні слідчий суддя Дмитро Гонтар.

На судовому засіданні сторона обвинувачення просила суд у повному обсязі задовольнити клопотання про продовження тримання під вартою Грабчука до 3 грудня 2018 року включно.

У свою чергу, підозрюваний та його захисник просили суд відмовити у задоволенні клопотання сторони обвинувачення. Адвокат Грабчука Сергій Дубейко, зокрема, попросив суд обрати стосовно його підзахисного замість тримання під вартою цілодобовий домашній арешт.

Раніше «Вголос» писав, що правоохоронці затримали п’ятьох підозрюваних у замаху на херсонську активістку Катерину Гандзюк. Більшість підозрюваних активно брали участь у бойових діях на сході України.

Нагадаємо, що близько 08:30 ранку 31 липня Катерина Гандзюк вийшла з під’їзду. Із кущів їй назустріч вийшов невідомий чоловік років 20-25, який тримав у руках ємність із рідиною. Він вилив рідину, попередньо кислоту, в обличчя жінки, після чого втік. Потерпілу з опіками доставили в лікарню.

Правоохоронці перекваліфікували напад і обливання кислотою працівниці Херсонської міської ради з хуліганства на тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування.

Згодом, літак ДСНС транспортував до Києва постраждалу Катерину Гандзюк. Їй також надали державну охорону.

2 серпня, голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик заявила, що до нападу на Гандзюк можуть бути причетні працівники місцевої поліції.

Очільник націоналістичної організації С14 Євген Карась заявив, що 17 серпня вночі у Львові поліцейські напали на активістів, які малювали трафаретні написи «хто замовив Катю Гандзюк?»

Голова Національної поліції Сергій Князев нагородив працівника поліції, який отримав поранення від активістів, які малювали у місті трафарети із написом: «Хто замовив Катю Гандзюк». Також цьому правоохоронцю дадуть у Львові квартиру.