Національне антикорупційне бюро України підтвердило інформацію про закриття справи щодо незаконного збагачення міського голови Одеси Геннадія Труханова.

"Всупереч моральним переконанням, на виконання рішення Конституційного Суду, який фактично узаконив незаконне збагачення в Україні, детективи НАБУ розпочали закривати кримінальні провадження за статтею 368-2 КК України", — повідомили в НАБУ.

Також зазначається, що через скасування відповідальності про незаконне збагачення були закриті справи щодо низки посадовців і суддів.

"Одеський міський голова вже обвинувачується у заволодінні 185 млн грн міського бюджету. Справа стосовно нього слухається у Малиновському районному суді Одеси. Рішення КС про визнання неконституційною ст. 368-2 до цього судового процесу стосунку немає, оскільки посадовець обвинувачується у корупційному злочині за іншою статтею — ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. Детективи НАБУ також продовжують розслідування інших фактів можливої протиправної діяльності очільника Одеської мерії", — уточнили у бюро.

У НАБУ також наголосили, що рішення Конституційного суду змушує детективів закрити 65 кримінальних проваджень, але лише в частині незаконного збагачення, натомість інші факти корупційної діяльності в межах цих проваджень, які були кваліфіковані за іншими статтями, розслідуватимуть і надалі.

Раніше ЗМІ з посиланням на джерело в правоохоронному органі повідомили, що Національне антикорупційне бюро закрило кримінальне провадження за фактом незаконного збагачення мера Одеси Геннадія Труханова.

Нагадаємо, Конституційний суд визнав статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення, неконституційною.