Компанія ДТЕК відреагувала на вручення підозр своїм співробітникам працівниками Національного антикорупційного бюро.

Про це йдеться у спеціальній заяві на офіційному сайті компанії.

У ДТЕК заперечили претензії НАБУ про незаконність механізму формування цін на електроенергію.

Порядок, за яким є претензії слідчих органів, визначив прозорі правила роботи на оптовому ринку електричної енергії, які раніше були відсутні, а рішення про правила роботи приймалися державними органами суб'єктивно.

Доцільність використання принципу імпортного паритету і відповідність методики ціноутворення на енергетичне вугілля в Україні практикам європейських держав була підтверджена численними міжнародними експертизами, результати яких повинні бути враховані.

У компанії зазначають, що коректність застосування принципу імпортного паритету, прив'язка цін на енергетичне вугілля в Україні до європейських індексів, коректність включення витрат на логістику та інше підтверджені низкою експертів, а використання цього принципу - вимога МВФ і інших кредиторів України.

ДТЕК вже надала НАБУ необхідні документи і відповіла на всі запитання. Також в компанії вказали на необхідність всебічного і об'єктивного розслідування, яке «припинить спекуляції навколо методики ціноутворення на енергетичне вугілля».