У середу, 11 вересня, в Страсбурзі Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) розпочав слухання у міждержавній справі «Україна проти Росії» щодо обвинувачення до російської сторони у порушенні Європейської конвенції прав людини в окупованому Криму.

Про це повідомляє «Главком».

Представником України на слуханнях виступає заступник міністра юстиції України – уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.

Цей позов проти Росії Україна внесла до ЄСПЛ 13 березня 2014 року.

«Уряд України заявляє, що Російська Федерація здійснює контроль над Автономною Республікою Крим, невіддільною частиною України, із 27 лютого 2014 року. Контроль (з боку Росії – ред.) над ситуацією призвів до численних порушень Конвенції», – йдеться у пресрелізі ЄСПЛ щодо порушеної справи України проти Росії.

Серед конкретних порушень Україна вказує на убивства з боку Росії українських військовослужбовців, правоохоронців та цивільних осіб. Також ідеться про випадки застосування тортур, неналежного поводження, протиправного утримання з боку РФ українських громадян.

Нині ЄСПЛ розглядає п’ять міждержавних справ України проти Росії після початку російської збройної агресії.

Як писав «Вголос», Кабінет Міністрів України звільнив Івана Ліщину, що обіймав посаду заступника міністра юстиції – уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини.