Головне управління військових прокуратур Генеральної прокуратури України закрило кримінальну справу стосовно колишнього першого заступника начальника Головного управління розвідки СБУ, генерал-майора Валерія Кравченка, якого звинувачували у розголошення державної конфіденційної інформації. Про це Кравченко сказав сьогодні в інтерв'ю журналістам у Києві.

Кримінальну справу закрито за відсутністю в діях генерала СБУ складу злочину.

Крім того, Кравченко повідомив, що деякий час тому за розпорядженням керівництва СБУ було скасовано наказ про його звільнення зі служби, підписаний 4 червня 2004 року колишнім начальником Служби безпеки Ігорем Смешком.

Таким чином, пояснив Кравченко, його поновлено в структурі СБУ, і зараз він знаходиться у резерві і очікує призначення.

Відповідаючи на запитання, чи не має він наміру звільнитися з СБУ, Кравченко зазначив, що він над цим поки що не замислювався, бо найголовнішим для нього було "відстояти свою честь та довести, що я не був причетний до скоєння будь-якого злочину". І таким чином, продовжив він, дати зрозуміти всім і, насамперед молодим співробітникам СБУ, що треба боротися і доводити свою правоту.

Як повідомлялося раніше, 9 лютого ц.р. головне управління військових прокуратур Генеральної прокуратури України вирішило поновити слідство у справі генерала СБУ Кравченка, якого звинувачували у розголошенні конфіденційної державної інформації, для того, щоб остаточно з'ясувати, чи є насправді в його діях склад злочину.

Рішення про поновлення слідства було ухвалено після того, як по завершенню ознайомлення з матеріалами справи Кравченко та його адвокат направили клопотання про її закриття у зв'язку, на їхню думку, з відсутністю складу злочину та через відсутність достатньої кількості доказів у матеріалах справи.

Як відомо, генерал Кравченко у лютому 2004 року повідомив у Берліні в ефірі “Німецької хвилі”, що впродовж несення служби як офіцер безпеки посольства він отримував накази від центру слідкувати за опозицією і високопосадовцями за кордоном.

У відповідь СБУ відкликала Кравченка назад, однак він більш як півроку переховувався в Німеччині, а коли вирішив повернутися, його затримали при перетині українсько-польського кордону.

УНІАН