Слідчі Державного бюро розслідувань та прокурори Офісу генпрокурора повідомили про підозру двом колишнім працівникам київського полку міліції особливого призначення «Беркут».

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ДБР.

Експравоохоронцям інкримінують незаконне перешкоджання організації та проведенню зборів і мітингів та надання слідчому завідомо неправдивих показань із штучним створенням доказів обвинувачення (ст. 340, ч. 2 ст. 384 КК України).

Зокрема слідством встановлено, що вранці 20 січня 2014 року групою так званих «тітушок» затримано на вул. Лаврській в місті Києві трьох учасників акції протесту Євромайдану, які йшли додому з Майдану Незалежності.

Затриманих передали міліції. Співробітники «Беркуту» склали рапорти та надали слідчому завідомо неправдиві показання, що особи були затримані на вулиці Грушевського під час вчинення ними злочину. Таким чином правоохоронці сфальсифікували докази відносно «майданівців».

Унаслідок незаконних дій правоохоронців трьох активістів було затримано, їм було повідомлено про підозру та взято під варту за особливо тяжкий злочин, якого вони не вчиняли.

Досудове розслідування в кримінальному провадженні триває.

Раніше повідомлялося, що експрокурора підозрюють у притягненні до відповідальності завідомо невинних протестувальників.