Слідчі ДБР завершили досудове розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, відносно колишнього прокурора відділу прокуратури міста Києва, який наразі займається адвокатською діяльністю.

Про це йдеться в повідомленні Державного бюро розслідувань.

Експрокурор підозрюється у незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчиненому службовою особою за попередньою змовою з групою осіб; зловживанні службовим становищем; службовому підробленні, а також притягненні завідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднаному з обвинуваченням у вчиненні особливо тяжкого злочину.

Зокрема було встановлено, що 21 січня 2014 року обвинувачений, перебуваючи на посаді прокурора, діючи у змові зі своїми керівниками та слідчими міліції, безпідставно погодив повідомлення про підозру у масових заворушеннях двом незаконно затриманим учасникам Євромайдану. Внаслідок чого до протестувальників було протиправно застосовано запобіжний захід – тримання під вартою.

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Як відомо, слідчі Державного бюро розслідувань 7 серпня 2020 року направили до суду обвинувальний акт відносно колишнього міліціонера батальйону міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого ГУ МВС України в Дніпропетровській області.