Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, 25 березня 2020 року повідомили про підозру колишньому заступнику начальника управління громадської безпеки Головного управління МВС України в місті Києві.

Про це інформує Держбюро розслідувань.

Експравоохоронець підозрюється у незаконному перешкоджанні проведенню мирних зборів громадян, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ст. 340 Кримінального кодексу України).

Слідством встановлено, що ексначальник підрозділу міліції, виконуючи злочинний наказ, організував та забезпечив незаконне перешкоджання проведенню зборів громадян 30 листопада 2013 року.

«В результаті цього бійці полку «Беркут» та військовослужбовці ВВ МВС України витіснили з Майдану Незалежності близько 300 учасників зборів», – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що вирішується питання щодо обрання відносно підозрюваного запобіжного заходу.

«У разі доведення вини, підозрюваному загрожують виправні роботи на строк до 2 років або арешт на строк до 6  місяців, або обмеження волі на строк до 5 років, або позбавлення волі на той самий строк», – зазначають у відомстві.

Нагадаємо, 20 березня 2020 року слідчі ДБР також повідомили про підозру колишньому заступнику начальника управління  - начальнику відділу забезпечення масових заходів управління громадської безпеки Головного управління МВС України в місті Києві.

Також правоохоронці повідомили про підозру колишньому старшому слідчому районного управління ГУ МВС України в м. Києві у тому, що він упродовж грудня 2013 – лютого 2014 року, безпідставно склав і підписав повідомлення про підозру трьом учасникам акцій протесту.