Про це заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль сказала в ефірі телеканалу ICTV, повідомляє УНІАН.

«18 березня в Росії мають відбутися вибори, і програш «Газпрому» українській компанії сприймається, як ляпас, тому відразу була дуже емоційна реакція. І я думаю, що ні в кого немає питань, чому ця реакція була саме такою», – сказала Зеркаль.

Вона пояснила: «Якщо зараз порахувати в часі, скільки буде тривати процедура нового арбітражу (про намір «Газпрому» розірвати чинні контракти з «Нафтогазом», – ред.), то зрозуміло, що вона займе стільки часу, скільки (потрібно) до закінчення контракту як мінімум (контракти між «Газпромом» і «Нафтогазом» закінчуються 31 грудня 2019 року, – ред.)».

Як писав «Вголос», після того як «Газпром» програв судову тяганину з «Нафтогазом» у Стокгольмському арбітражі, згідно з рішенням якого він повинен виплатити українській компанії 2,56 млрд дол., російська компанія спочатку погодилась поставити в березні в Україну 0,5 млрд куб. м газу за цінами, які визначив арбітраж, однак потім (1 березня) раптово відмовилась виконати свої контрактні зобов'язання й знизила тиск газу на вході в українську ГТС на східному кордоні до критичного рівня.

У «Нафтогазі» заявили, що такі дії «Газпрому» є невиконанням рішення суду і саме вони призвели до виникнення дефіциту газу в ГТС України. Для його подолання Кабінет міністрів 2 березня ввів обмеження зі споживання газу всередині країни, після чого «Нафтогаз» у терміновому порядку закупив у польської компанії PGNiG 60 млн куб. м палива.

2 березня в «Газпромі» заявили про намір розірвати чинні контракти з «Натфогазом». У російській компанії аргументували, що Стокгольмський арбітраж нібито керувався подвійними стандартами, а рішення суду порушує інтереси сторін. У відповідь на це в «Нафтогазі» зазначили, що українська компанія не бачить підстав для розірвання транзитного контракту.

«Вголос»