5 червня IV позачерговий з'їзд політичної партії "Громадський контроль" ухвалив рішення про саморозпуск (ліквідацію) партії і об'єднання з Соціалістичною партією України.

Після саморозпуску ПП „Громадський контроль” Політрада СПУ введе голову ПП „ГК” Василя Волгу (після його вступ до лав СПУ) до складу Політвиконкому СПУ та обере секретарем Політради СПУ з питань роботи з профспілками та громадськими організаціями. Крім того, Волгу буде призначено заступником начальника центрального виборчого штабу СПУ на парламентських виборах 2006 року.

Згідно з угодою, представники ВГО „ГК” та самоліквідованої ПП „ГК” увійдуть до виборчих списків на виборах 2006 року до органів місцевого самоврядування на пропорційній основі відповідно до чисельного складу регіональних структур.

Угода також встановлює, що з моменту її підписання ВГО "Громадський контроль" стає політичним партнером СПУ на наступних виборчих кампаніях, а СПУ стає політичним виразником інтересів ВГО "Громадський контроль" в представницьких органах влади.

Голова СПУ Олександр .Мороз зазначив, що об'єднання партії в нинішній ситуації, - це крок, який сприятиме появі в українському політикумі потужного лівоцентристського руху, „і я переконаний, СПУ в перспективі може стати рушійною силою для побудови української моделі соціалізму, на зразок шведської.”

UNIAN