Уряд, вимагаючи від парламенту прийняти зміни до Закону України “Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру”, продовжує шкідливу практику, суть якої в тому, щоб Україна своїми злиднями інвестувала іноземну економіку, щоб зростали прибутки українських олігархів. Таку думку висловила фракція Соціалістичної партії України у своїй заяві, оприлюдненій 8 липня.

«За роки правління попереднього режиму в Україні здійснено справжній погром бурякоцукрової галузі. Різко зменшено посіви цукрових буряків, знищено понад три десятки цукрозаводів. За всю 200-річну історію галузі вона не зазнала такої затяжної і нищівної кризи, як зараз», - зазначається у заяві.

На тлі цього лиха подив у соціалістів викликає внесення нинішнім урядом у Верховну Раду змін до Закону України “Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру”, прийняття яких позбавляє Україну можливості експортувати власний цукор і, посилаючись на потребу входження до світової організації торгівлі, відкриває шлях до необмеженого завезення цукру-сирцю. Цим уряд намагається інвестувати іноземну економіку, - йдеться у заяві.

Якраз для цього, на думку СПУ, штучно створюється “цукрова криза”, аби люди змирилися із сумнівними намірами влади.

«А ніяких підстав для кризи немає. Елементарні розрахунки підтверджують, що в Україні вдосталь цукру на всі потреби, а ціну на нього можна збити однією-двома товарними інтервенціями, для яких цукру вистачає з запасом.

Складається враження, що держава не хоче захищати власного годувальника, гарантувати продовольчу безпеку України, а втягуює економіку в підступну авантюру. Знищення цукрової галузі – це знищення перспективи українського села, це шлях до його занепаду і повної залежності України від іноземного виробника».

Фракція соціалістів підтримує в цьому питанні позицію Міністерства аграрної політики, рішуче засуджує авантюрні наміри і вимагає від парламенту, уряду, Президента покласти край свідомому і керованому знищенню бурякоцукровиробництва. Слід припинити завезення тростинного цукру-сирцю (тим паче в сезон цукроваріння), розробити програму розвитку цукрової галузі, котра багато десятиліть була і має залишатись візитною карткою аграрної України.

«Народ і історія не пробачать нам, якщо ми допустимо загибель бурякового і цукрового виробництва», - наголошується у зверненні.

ІА "Гаряча лінія"