„Списки виборців на Львівщині знаходяться у незадовільному стані”, ― відзначив сьогодні під час прес-конференції представник „Місії спостерігачів СНГ” Павло Атрушкевич.
За словами представника Міжнародної організації „За справедливі вибори” Валентина Граковича, на деяких дільницях Львівщини до списків виборців не внесені до 2 тисяч чоловік.
Представник організації спостерігачів СНГ „CIS EMO” Олександр Люшкевич зазначив, що вирішити проблему списів виборців вже неможливо.
„Друга головна біда на Львівщині – мінливість складу ДВК. У деяких дільничних виборчих комісіях змінилось до 30-40% складу”, — сказав Павло Атрушкевич.
За словами Олександра Люшкевича, незадовільний стан списків виборців спостерігається не тільки на Львівщині. Ще тиждень тому подібна ситуація була на Вінниччині, у Києві, в Одесі.
Представник Міжнародного інституту країн Східної Європи Алік Султанович відзначив посилене використання сірого та чорного піару на Львівщині.
Проблемою є недостатня кількість скриньок для голосування на виборчих дільницях. Але за твердженням міжнародних спостерігачів, до виборів дільниці будуть повністю забезпечені скриньками.
При цьому, відповідаючи на питання журналістів, міжнародні спостерігачі заявили, що не прогнозують зрив або фальсифікацію виборів. „Якщо ви хочете почути від нас, що вибори будуть зірвані або сфальсифіковані, від нас ви цього не почуєте. У нас склалась інша думка”, — заявив Алік Султанович.
Міжнародні спостерігачі зазначили, що кількість спеціальних дільниць на Львівщині є достатньою. До лікарень, у яких не створено виборчі і дільниці „приїдуть, і люди проголосують”. Кількість бюлетенів для голосування на дільницях у день виборів буде достатньою, а використання кількох списків виборців на одній дільниці спостерігачі теж не помітили. Тому, на їх думку, не можна говорити про зрив або фальсифікацію виборів.
Сьогодні у Львові відбулась прес-конференція міжнародних спостерігачів за президентськими виборами в Україні.