Якою є основна функція депутата місцевої ради? Контроль за діяльністю місцевих чиновників. Щоби раціонально розподіляли бюджет і сумлінно виконували свої обов’язки. Простіше кажучи — щоби не крали і не протирали штани, а робили реальну роботу.

А тепер уявіть, що депутат і чиновник — одна особа. Може йти мова про якийсь контроль? Зрозуміло, що ні. Сам схему вигадав — сам за неї проголосував — сам її реалізував — сам на ній «заробив». І відповідальності, звичайно ж, не поніс. Адже отримав усі можливості провернути аферу умовно «законно».

Це десь так, як у Зеленського в центральній владі. Сам собі і президент, і Верховна Рада, і Уряд водночас. Що захотів — те моментально й зробив. Такий собі «замкнений цикл» — абсолютна монополія й свобода дій.

Річ, погодьтеся, дуже зручна. І партія влади у Львові підтверджує це власним прикладом – цьогоріч у депутати Львівської міської ради від “Самопомочі” балотуватиметься цілий чиновницький десант.

Так, в окрузі №1 (Галицький район Львова) кандидуватимуть Оксана Потимко та Інна Свистун.

Перша — незряча громадська активістка, виконавчий директор львівської спілки інвалідів і водночас радниця міського голови. Її виступами на сесіях міської ради Андрій Садовий зазвичай прикриває свої афери з кредитами. Унікально цинічно, звичайно, але для мера, на жаль, це давно — норма.

Друга — нинішня голова фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді, начальник управління комунальної власності Львівської міської ради і за сумісництвом — кума Андрія Садового. Відома як організаторка «Афери століття» — наймасштабнішої в історії України схеми із розкрадання комунального майна. У травні цього року прокуратура висунула їй підозру в черговому злочині — заниженні вартості майна у центральній частині міста в десятки разів на користь своєї ж партії «Самопоміч». Сьогодні справа перебуває в суді. ЗМІ вже охрестили її «Аферою століття —2».

Інна Свистун

Більше про Інну Свистун та її досягнення читайте у попередніх публікаціях:

В окрузі №2 (Залізничний район м. Львова, с.Рясне-Руське, с.Підрясне, смт Рудне) балотуватимуться Іван Мовчан, Юлія Хомчин і Вікторія Довжик.

Перший — проректор університету Львівського Державного Університету Безпеки Життєдіяльності, радник Садового з питань координації та взаємодії з ОСББ.

Друга — чинна депутатка Львівської міськради від «Самопомочі», експомічниця скандальної екснардепки від «Самопомочі» Ірини Подоляк і водночас в. о. директора «Інституту стратегії культури». Останнє — комунальна установа Львівської міської ради, яка по факту нічим не займається, але з подачі міського голови регулярно отримує на свою діяльність десятки мільйонів. Коротше кажучи — установа із відмивання бюджетних грошей, яке Садовий воліє називати «освоєнням».

Юлія Хомчин

Третя — радниця Садового з економічних питань, чинна депутатка Львівської міської ради від «Самопомочі», голова депутатської комісії з фінансів і планування бюджету. На засіданнях ради зазвичай займається тим, що пояснює депутатам і журналістам, чому афери Садового з грошима — це не афери, а «праця на благо міста».

Востаннє Довжик «відзначилась» виступами щодо кредиту «на зарплати комунальникам». Тоді Садовий із командою змушували депутатський корпус проголосувати за взяття невигідної багатомільйонної позики у європейського банку. Заявляли, нібито без нього комунальникам не буде чим виплатити зарплатню, а усе місто опиниться в економічній кризі. Депутати на це не погодились. Однак, катастрофи так і не сталося. Комунальники і без кредиту отримали всю зарплатню. Заяви Садового і Довжик виявились просто брехнею.

Вікторія Довжик

По округу №3 (Личаківський район м. Львова, с.Лисиничі, с.Підбірці, м.Винники) кандидуватиме керівник управління «Секретаріат ради» Юрій Лукашевський.

Він у Львові відомий своєю «мультипартійністю». Адже вже встиг змінити три партії. Спершу кандидував у депутати від «Пори», згодом очолював Сокальський районний осередок «Удару», а тепер намагається втриматись у політиці разом з рештками вмираючої «Самопомочі».

Посадові обов’язки Лукашевського у міськраді – обслуговування діяльності депутатського корпусу. Але при Садовому він здебільшого займається махінаціями з укладанням порядків денних засідань (стежить за тим, щоби на голосування виносили саме ті пропозиції, які є вигідними його команді).

В окрузі №4 (Сихівський район м.Львова) кандидуватиме Андрій Москаленко — один з найбільш наближених до Садового чиновників, його заступник із питань розвитку.

Через неймовірну зовнішню схожість із мером, Москаленка часто називають «позашлюбним сином Садового» або ж його малою копією. А також — експертом з еротичних питань (нещодавно чиновник відзначився своїми ініціативами щодо стрип-клубів у центрі міста).

Зазвичай Садовий відправляє Москаленка замість себе на публічні заходи, де присутність голови міста є обов’язковою, але для нього самого — огидною. Наприклад — на акції вшанування ОУН та УПА.

Також Москаленкові міський голова довіряє розбірки зі своїми політичними опонентами. Так, наприклад, напередодні чергових місцевих виборів чиновник очолив війну Садового проти опозиційного телеканалу НТА — Москаленко спробував заблокувати роботу ЗМІ, незаконно відібравши у нього приміщення.

Слід зазначити, що за сумлінну працю і багаторічну відданість міський голова щедро віддячує свому підлеглому із бюджету. Зарплата Москаленка в минулому році становила майже мільйон гривень.

Ну, а це світлина, зроблена напередодні торішніх парламентських виборів. Москаленка удостоїли бути повішеним просто на маєтку Садового у парку Знесіння:

 

В окрузі №5 (Франківський район м.Львова) кандидуватимуть Андрій Шевців, Євген Бойко і Наталія Алексєєва.

Перший — колишній начальник управління внутрішньої політики департаменту «Адміністрація міського голови», нинішній депутат Львівської міської ради від «Самопомочі» і радник міського голови. Він починав свою кар’єру з того, що носив за Садовим усе те, що Садовий сам носити не хотів. А прославився тим, як тримав над мером парасолю. Відтак місцеві ЗМІ вже прозвали його «парасоленосцем».

Андрій Шевців (справа)

Другий — директор департаменту «Адміністрація міського голови», який під час пандемії претворився на департамент марнотратства.

Так, у березні, коли львівські медики відчували критичну нестачу коштів і матеріалів для боротьби з коронавірусом, цей департамент закуповував набори тістечок із зефіром маршмелоу за 20 000 грн, коробки для відзнак, історичні книжки, прапори, меблі та нові комп’ютери.

Євген Бойко

А також організовував випуск так званого «інформаційного вісника» — рекламної газетки з історіями про інтимні проблеми працівників ЛМР і відвертим зізнанням заступниці міського голови в тому, що вона, хоч уже й не молода, але ще поки вовчиця Олега Винника.

Сторінка з “Інформаційного вісника” ЛМР

Третя — недавно очолила новостворений департамент міської агломерації, є в.о. директора департаменту містобудування Львівської міської ради, заступниця директора цього департаменту. У листопаді 2019 року подала документи на посаду начальниці відділу обліку та контролю за вивезенням відходів Львівської міськради. Раніше вона була помічницею народного депутата ВРУ 8 скликання від Самопомочі Любомира Зубача.

Зубач, у свою чергу — нині заступник міського голови з містобудування та №1 у списку кандидатів від «Самопомочі» до Львівської обласної ради. Останнім часом займається зйомкою «відосіків» для свого «Фейсбуку», претендуючи на звання першого блогера львівської мерії. У цих блогах здебільшого намагається виправдовувати будівельні афери Садового, зокрема – зі стадіоном «Торпедо».

У виборчому окрузі №6 (Шевченківський район м. Львова, с.Зарудці, с.Зашків, с.Завадів, с.Гряда, с.Воля-Гомулецька, с.Збиранка, с.Малі Грибовичі, с.Великі Грибовичі, м.Дубляни, с.Ситихів, с.Малі Підліски, смт Брюховичі, с.Малехів) кандидуватимуть Олександр Кобзарев і Олег Шмід.

Перший — директор «Інституту міста», комунальної установи, яка (як і згаданий вище «Інститут стратегії культури») фактично не здійснює ніякої діяльності, але дозволяє відмивати бюджетні мільйони через махінації із статутним капіталом.

Під час пандемії ця структура також потрапила у скандал. Через неї Садовий списав 160 тисяч гривень на вимірювання свого передвиборчого рейтингу. Угода була підписана з компанією “Фама” — ручною «соціологічною агенцією» Садового, яку заснувала колишня керівниця того ж «Інституту міста» Мар’яна Малачівська.

Олександр Кобзарев (по центру)

Другий — директор ЛКП «Інститут просторового розвитку», позаштатний радник міського голови з питань транспортної інфраструктури. Один із тих «видатних урбаністів», які довели Львів до транспортного колапсу своїми недолугими ідеями щодо створення та ліквідації окремих смуг і «кишень» для громадського транспорту.

Олег Шмід

На завершення лишень нагадаємо, скільки чиновників Садового погоріли на хабарях у міськраді в останні роки:

 

Вочевидь, Андрій Садовий має рацію, коли раз по раз заявляє, що львівську владу «штурмують» бандити. Не договорює тільки, чиї вони…