Про це пише «Українська правда» з посиланням на «The Guardian».

За словами колишнього помічника Барака Обами з питань контролю над озброєннями і нерозповсюдження ядерної зброї Джона Вулфстала, новий огляд ядерної політики (nuclear posture review), підготовлений Пентагоном, передбачає модифіковану версію ракети для підводних човнів Trident D5 зі зменшеною боєголовкою для стримування Росії від використання тактичних боєголовок у конфлікті в Східній Європі.

Нова ядерна політика значно рішучіша, ніж позиція адміністрації Обами, яка була спрямована на скорочення ролі ядерної зброї в обороні США.

Противники нової політики висловили тривогу з приводу створення більш «придатної для використання» ядерної зброї, стверджуючи, що це робить ядерну війну ймовірнішою, особливо з огляду на те, що вони називають волатильністю Дональда Трампа і його готовністю розмахувати арсеналом США в діалогах з противниками нації.

Огляд також розширює обставини, за яких США могли б використовувати свій ядерний арсенал, включаючи можливість відповіді на неядерну атаку, у випадку коли вона привела б до масових жертв або була спрямована на об'єкти критичної інфраструктури чи ядерного командування.

Очікується, що огляд ядерної політики, перший за вісім років, буде опублікований після щорічного звернення президента США до Європейського Союзу, яке має відбутися в кінці січня.

 

«Вголос»