Сполучені Штати Америки можуть надати Україні нову летальну зброю та збільшити потужність українського флоту. З такою думкою виступив у комітеті з питань збройних сил Сенату США головнокомандувач збройними силами США та об’єднаними силами НАТО в Європі генерал Кертіс Скапаротті, повідомляє usnews.com.

За словами офіцера, наразі це питання вивчається. Метою надання зброї, в разі ухвалення такого рішення, стане стримування російської агресії на морі після подій із захопленнями українських кораблів поблизу Керченської затоки. На думку Скапаротті, сильні ВМС України допоможуть запобігти нові кризі в Чорному або Азовському морях.

Також генерал розповів про розгляд можливостей посилення снайперських можливостей українського війська, але пояснив, що будь-яке рішення, котре стосується передачі летальної зброї, має бути схвалене за підсумками політичних обговорень. Разом із тим Скапаротті розповів сенаторам про стурбованість модернізацією російського флоту та недостатньо активною протидією агресивним діям РФ сил союзників у Європі. В таких умовах, вважає офіцер, Америка має допомогти Україні збільшити сили на морі.