Про це зазначив у середу в Нью-Йорку голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Мартін Демпсі, передає «Укрінформ».

«Наша основна відповідальність, звичайно, полягає в нашій прихильності статуту НАТО, зокрема, статті 5, яка каже, що напад на одного є нападом на всіх»,- сказав генерал.

Водночас, зазначив він, складність ситуації полягає в російській агресії проти Грузії, Молдови й України – держав, розташованих між союзниками по НАТО і Росією. Для допомоги в вирішенні цього питання американські військові, на думку Демпсі, мають посилити свою присутність у Європі.

«Нам, напевно, потрібно зробити деякі речі на кожному напрямі – в повітрі, на морі та на землі. Це, я думаю, вимагатиме від нас спрямувати сили назад до Європи, які ми відвели», – зауважив генерал.

При цьому він зазначив, що не очікує значного збільшення американських сил у регіоні, але додав, що «вони будуть достатньо суттєвими, щоб дозволити нам стримати російську агресію проти наших союзників по НАТО».

За словами Демпсі, Росія створює нестабільну ситуацію, розпаливши вогонь націоналізму.

«Як тільки ви запалюєте цей вогонь, він стає некерованим. Тому я турбуюся про Європу», – зауважив представник Пентагону.