Сполучені Штати Америки надали Концерну РРТ 11 цифрових передавачів DVB-T2 для мовлення сигналу на окуповані території Донбасу і в Херсонській області на адміністративному кордоні з Кримом.

Про це повідомила у Facebook колишня перша заступник міністра інформаційної політики Еміна Джапарова.

“Переговори про реалізацію цього проєкту – надання Концерну РРТ 11 нових потужних цифрових передавачів почалися ще в 2018 році. Ми відійшли від логіки використання передавачів, які вже були в експлуатації. Це дозволяє отримати сучасне обладнання, яке буде працювати більш тривалий час і з меншою затратою енергії. Ми вийшли на фінішну пряму – перші чотири передавачі вже встановлені у Херсонській і Донецькій областях і ще сім Концерн РРТ отримає вже наступного місяця”, – йдеться у повідомленні Джапарової.

Реалізація проєкту повинна забезпечити килимове покриття українським цифровим сигналом на лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях, а також в Херсонській області на кордоні з Кримом.

За словами заступника помічника держсекретаря США Джорджа Кента, доступу до українського мовлення зараз немає у двох мільйонів осіб. “Навіть українці, які живуть на територіях, підконтрольних Києву, поруч з лінією розмежування та адміністративним кордоном з Кримом мають більше доступу до російських ЗМІ, які дають більше пропаганди, ніж новин та інформації, на відміну від українського телебачення, яке пропонує різні погляди на те, що відбувається в країні”, – цитує дипломата посольство США.

За його словами, американське обладнання дозволить дати жителям цих територій доступ до великого набору державних і приватних каналів, аналогічного тому, який доступний на решті території України. Ця інвестиція США дозволить забезпечити більш сильну і єдину Україну в майбутньому, вважає Кент.