Завод з виробництва ядерної зброї "Пентекс" в американському штаті Техас почав збирати "перший серійний зразок W76-2" - ядерну боєголовку малої потужності (5-7 кілотонн).

Про це йдеться в прес-релізі Національного управління ядерної безпеки (NNSA), передає DW.

Як зазначають у федеральному агентстві, запуск виробництва "свідчить про здатність NNSA досягти істотної програмної віхи" під час реалізації масштабної національної ініціативи в галузі безпеки". Вона здійснюється в рамках огляду ядерної стратегії Пентагону, ініційованого адміністрацією Дональда Трампа минулого року.

"NNSA працює над тим, щоб завершити виробництво першої партії боєголовок W76-2 і передати їх ВМС до кінця 2019 фінансового року" (закінчиться в США 30 вересня), – зазначають у Національному управлінні ядерної безпеки.

Ядерна боєголовка W76-2 піде на оснащення триступеневих твердопаливних балістичних ракет (БР) Trident 2, що стоять на озброєнні військово-морських США та розміщуються на американських підводних човнах.

У розпорядженні Пентагону - 14 ракетоносців, що несуть по 24 БР Trident 2. З 1970-х років вони були обладнані ядерними боєголовками W76-0. У 2008 році було ухвалено рішення про модернізацію до рівня W76-1 потужністю близько 100 кілотонн. Боєголовка W76-2 створена на основі наявного блоку шляхом зняття другого відсіку.