Як заявила речниця Державного департаменту Гедер Науерт, із 31 грудня представництво США в ЮНЕСКО буде замінене на спостережну місію, передає «Радіо Свобода».

«Це рішення було нелегко ухвалити, і воно відображає занепокоєння США дедалі більшими боргами ЮНЕСКО, необхідністю фундаментально реформувати організацію і тривалим антиізраїльським ухилом у ЮНЕСКО», – заявили в Держдепартаменті.

Генеральний секретар ЮНЕСКО Ірина Бокова висловила «глибокий жаль» із приводу рішення США і назвала його «втратою для багатосторонності».

США перестали платити внески до ЮНЕСКО ще 2011 року після того, як організація вирішила прийняти до складу членів Палестину на правах держави, але й після того зберегли своє представництво у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі. Палестинська держава мала бути створена за резолюціями Ради безпеки ООН, була проголошена вже двічі, але існує наразі лише на папері, а її очікувані території – окуповані чи анексовані Ізраїлем, і Палестинська національна адміністрація має на них обмежені повноваження. 

Ізраїль і його союзники, в першу чергу США, наполягають, що державності Палестини можна досягти тільки шляхом переговорів, а не через «чорний хід» шляхом визнання в окремих структурах ООН.

США вже виходили з ЮНЕСКО в 1980-х роках, скаржачись, що агентство використовують із політичною метою, але 2003 року повернулися до складу членів організації.

 

«Вголос»