Це зазначила речник Державного департаменту США Джен Псакі під час брифінгу в вівторок у Вашингтоні, передає «Укрінформ».

«Ми дуже занепокоєні діями проросійських сепаратистів», – зауважила офіційний представник держдепу.

Вона наголосила, що в нинішній ситуації «мирне розв’язання конфлікту – в інтересах кожного». Водночас Псакі підкреслила, що Україна «має право обороняти державу, власний народ та підтримувати спокій». Вона зазначила про підтримку Вашингтоном українського уряду в цих питаннях, наголосивши на необхідності кроків щодо деескалації з боку РФ та проросійських сепаратистів.

Представник зовнішньополітичного відомства США висловила окреме занепокоєння жертвами серед мирного населення на сході України. За її словами, деескалація ситуації та припинення насильства стали б кроком, який поклав би край загибелі мирних громадян.

Псакі підкреслила, що в той час, як українські силовики прагнуть мінімізувати жертви під час проведення АТО, підтримувані Росією сепаратисти – навпаки – використовують будинки для обладнання своїх вогневих позицій, що призводить до нових жертв серед мирних мешканців.