Держсекретар США Майк Помпео заявив, що американці вивезуть весь персонал з посольства в Каракасі.

Рішення стало “відображенням погіршення ситуації в Венесуелі”, пише ВВС Україна.

Помпео додав, що присутність в країні американських дипломатів стала обмеженням для дій США.

Як саме робота диппредставництва США в Венесуелі створила перешкоди для зовнішньої політики Вашингтона, Помпео не уточнив.

“Сполучені Штати виведуть весь персонал з посольства США в Каракасі, Венесуела, на цьому тижні”, – йдеться в заяві держсекретаря.

Держдепартамент опублікував його в ніч на вівторок за північноамериканським східним часом.

У заяві Помпео також нагадав про рішення США від 24 січня про виведення службовців і скорочення штату посольства до мінімуму.

Тоді Держдепартамент розпорядився відкликати співробітників, які не відповідають за реагування на надзвичайні ситуації, а також членів їхніх сімей з посольства США в Каракасі.

В американському зовнішньополітичному відомстві пояснювали, що роблять такий крок, “виходячи з оцінки ситуації з безпекою в Венесуелі”, але запевнили, що у Вашингтона “немає планів закривати своє дипломатичне представництво”.

Раніше повідомлялося, що у Венесуелі група журналістів іспаномовного американського каналу Univision, яка брала інтерв’ю у Мадуро, була затримана в президентському палаці в Каракасі. Журналісти були звільнені після офіційної вимоги Державного департаменту США.

Як відомо, Мінфін США ввів санкції проти керівників Національної гвардії і поліції Венесуели за блокування доставки гуманітарної допомоги в країну.

Як повідомлялося, на кордоні Венесуели та Колумбії згоріли вантажівки, які доставляли гуманітарну допомогу венесуельцям.