Як повідомляє «БРК-Україна», Відповідну прокламацію підписав Президент Сполучених Штатів Барак Обама.

Відповідно до тексту прокламації, розміщеному на сайті Білого дому, дія Генеральної системи преференцій щодо Росії припиняється з 3 жовтня 2014.

Система заходів ГСП діє з 1964 року. Вона була створена з метою допомоги державам, що розвиваються. ГСП включає в себе сукупність норм, регулюючих надання країнам, що розвиваються тарифних преференцій з боку розвинених країн. Суть системи полягає в зменшенні або скасуванні тарифних ставок на певні види товарів, вироблені в країнах, що розвиваються і ввозяться ними на територію розвинутих країн.

Ще 7 травня 2014 Барак Обама повідомив Конгрес і російську сторону про свій намір вивести Росію з Генеральної системи преференцій. Президент порахував, що Росія є досить розвиненою країною, щоб користуватися перевагами, які введені для економік, що розвиваються.

«Я визначив, що оскільки Росія є достатньо економічно розвиненою країною і поліпшила свою конкурентоспроможність в торгівлі, то доцільно припинити з 3 жовтня 2014 вважати Росію розвинутою країною-бенефіціаром», – йдеться в прокламації.

В уряді Росії до наміру Вашингтона позбавити країну торгових пільг поставилися спокійно. Міністерство економічного розвитку ще 8 травня, вже на наступний день після повідомлення американського Президента, повідомило, що скасування режиму ГСП щодо імпорту з Росії не спричинить суттєвих змін в динаміці і структурі поставок у Сполучені Штати.

Зазначалося, що обсяги поставок з Росії в США більшим чином залежать від ринкової кон’юнктури, ніж від наявності пільгового режиму. Після скасування режиму ГСП мита на російські товари складуть близько 4%.

Нагадаємо, раніше Обама заявив, що США готові скасувати санкції проти РФ, якщо Росія змінить курс щодо України.